Systemy przeciwpożarowe

Wykonujemy:

-Systemy Sygnalizacji Pożaru

-Dźwiękowe Systemy Ostrzegawcze

 

Systemy przeciwpożarowe pozwalają na szybkie wykrycie i zaalarmowanie służb o zagrożeniu. Dzięki temu podnoszą poziom bezpieczeństwa zarówno w obiektach użytku publicznego jak również w domach prywatnych.

 

System Sygnalizacji Pożarowej (SSP/SAP)

System ochrony przeciwpożarowej (PPOŻ) umożliwia wykrycie pożaru we wczesnej fazie rozwoju. SAP jest zespołem elementów takich jak: czujka pożarowa, centrala sygnalizacji pożarowej, ręczny przycisk pożarowy ROP wraz z wieloma dodatkowymi podzespołami.

Celem tego systemu jest ochrona życia oraz mienia. Jego zadanie polega na zapobieganiu rozprzestrzeniania się ognia, ostrzeganiu osób znajdujących się w zagrożonej przestrzeni oraz informowaniu służb ratunkowych o aktywacji alarmu.

Do instalacji SSP wykorzystujemy systemy takie jak: Satel, Polon, czy Esser, które znajdują się w czołówce występujących na rynku. Charakteryzuje je niezawodność, funkcjonalność oraz wysoki poziom wytwarzanej techniki.

 

Dźwiękowy System Ostrzegawczy (DOS)

System DSO pozwala na sprawną ewakuację osób z budynku, czy części zagrożonej. Zapobiega także powstawaniu paniki, umożliwiając przeprowadzenie skutecznej akcji ratunkowej. System może działać automatycznie, podając nagrane wcześniej komunikaty lub poprzez podawane bezpośrednio przez mikrofon komunikaty.

Jednocześnie DSO może być wykorzystywany w dużych obiektach do transmitowania reklam i informacji lub nadawania muzyki w tle.

System ten umożliwia efektywną komunikację z otoczeniem w sytuacjach zagrożenia oraz w życiu codziennym.

DSO składa się z:

– kontrolera głównego
– mikrofonów (w tym tzw. ,,strażaka”)
– odpowiednich głośników
– odpowiedniego okablowania
– zasilania rezerwowego
– urządzenia łączącego z SSP.

Korzystamy z urządzeń ABT- Venas firmy Ambient System oraz Bosch, które cechuje estetyka wykonania i nowoczesność rozwiązań. Są one w pełni zgodne z normami: PN-EN 54-16, PN-EN 60849. Zapewniają także możliwość umieszczenia w dowolnym miejscu obiektu zarówno mikrofonu ,,strażak”,  jak i mikrofonu komercyjnego.