Systemy ogrzewania

Wykonujemy:

-systemy ogrzewania podłogowego

-systemy ogrzewania przeciwoblodzeniowego

 

System ogrzewania podłogowego

Elektryczne ogrzewanie podłogowe to tani w zakupie oraz eksploatacji system ogrzewania. Trwałość tego rozwiązania szacuje się na około 50 lat, a pełna gwarancja trwa 10 lat. Elektryczne ogrzewanie podłogowe sprawdza się w każdych warunkach oraz dla wszystkich rodzajów podłóg. Ten rodzaj ogrzewania nie wymaga posiadania kotłowni, ani pieca centralnego ogrzewania. Każde pomieszczenie jest ogrzewane osobnym obwodem kabla grzejnego, sterowanego przez zaprogramowany, według potrzeb Klienta, termoregulator, który będzie sterował ogrzewaniem danego pomieszczenia każdego dnia przez cały czas.

Zalety ogrzewania podłogowego:

– niskie koszty inwestycyjne
– stosunkowo niskie koszty eksploatacji
– łatwość i dokładność regulacji zapewniające komfort cieplny użytkowników
– oddzielna regulacja temperatury dla każdego pomieszczenia
– brak potrzeby konserwacji
– estetyka- niewidoczna instalacja pozwala w pełni wykorzystać walory pomieszczeń

 

System ogrzewania przeciwoblodzeniowego

System ogrzewania przeciwoblodzeniowego ma za zadanie zabezpieczyć przed powstawaniem oblodzenia i zaleganiem śniegu. W celu umożliwienia poprawnego funkcjonowania system powinien by wyposażony w odpowiednie sterowniki oraz ustawiony w tryb gotowości przed wystąpieniem opadów lub oblodzenia.

Wybór ogrzewania przeciwoblodzeniowego znacznie podnosi bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Ponadto chroni elementy budynków, w szczególności elewacje. Tym samym obniża koszty konserwacji i eksploatacji budynków. Jednocześnie system ten chroni środowisko naturalne zastępując chemiczne środki używane do likwidacji śniegu i lodu.

System automatycznie dostosowuje się do warunków atmosferycznych, włączając i wyłączając się w zależności od temperatury powietrza oraz wilgotności chronionej powierzchni.

Elektryczne systemy ochrony przed śniegiem i oblodzeniem są trwałe, pracują automatycznie, nie wymagają wysiłku czy stałego nadzoru.

System ogrzewania przeciwoblodzeniowego można stosować w:

– ciągach komunikacyjnych: chodniki, schody,
– wjazdach do garaży, parkingów, tarasach,
– rynnach i rurach spustowych,
– krawędziach dachów,
– systemach rozprowadzania wody i rurociągach.